Vahdinvaihto bryggalla: Annika Rintamäki vastaa NTY:n sivuista

a92131ccc4435ed2c44b50ef348e0a51

Vuonna 2004 aloitin NTY:n sivujen ylläpidon, Sivut avattiin amatöörivoimin Turun Kunnallisjärjestön toiminnanjohtajan Ari Korhosen opastuksella.
Olen siitä lähtien toiminut sivujen vastaavana ja myös kustantajana  Naantalin Työväenyhdistyksen Säätiön hallituksen puheenjohtajan ominaisuudessa.

Viakseni ja puutteekseni on luettava, että sivuilla ei ole käyty alkuperäisen tarkoituksen mukaista aktiivista keskustelua vaan sivujen sisällöksi on muodostunut toimittamani ajankohtaiset sivut ja oma blogini.

Nyt siirryn syrjään ja toimin säätiön palkin alla, johon blogi-kirjoituksia tulee, jos voimia piisaa.
Sivujen muut osat ovat jo olleet ja tulevat  olemaan Annika Rintamäen  käsissä. Hän on ollut tekemässä sivujen ilmeen muutosta a ja sivuille tulleita lisäyskiä. Vaalien läheisyydestä johtuen on tarvittu toimenpanijan kykyjä, joten tulevaisuus sivujen osalta näyttää valoisalta

Turvallisin mielin siirretään tämä virtuaaliruori Annikalle, joka merikapteenin lupakirjalla ja monipuolisella kokemuksella tulee hoitamaan NTY:n eli Naantalin sosialidemokraattisen paikallisyhdistyksen toimintaan ja politiikkaan liittyvät asiat. Vaikka merenkulkijat on kysymys, niin maalla tapahtuviin asioihin sopii toimittaa onnea!

NTY:n säätiön osiosta vastaan sisällön osalta toistaiseksi

Mikko Rönnholm
Naantalin Työväenyhdistyksen säätiön hallituksen pj

16.3.2025

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Mikä on Naantalin Työväenyhdistys?
Mitä on sosialidemokratia?
Lue tästä
Esittely

Naantalin sosiaalidemokraatit tiedottaa

Seuraa somessa